Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Повернення міськрад в Києві: необхідність чи популізм

0

Кількість депутатів в райради хочуть скоротити до 30 осіб

У Києві хочуть повернути ліквідовані чотири роки тому райради – законопроект про їх поновлення вже зареєстрований у Верховній Раді. Автори документа переконані, що райради "тодішня антинародна Київрада" ліквідувала незаконно: "Це призвело до порушення прав територіальної громади на ефективне самоврядування", – переконані автори законопроекту, депутати від Народного фронту Леонід Ємець, Геннадій Кривошея та Віталій Сташук. Тодішня київська влада пояснила ліквідацію економією коштів.

МІЛЬЙОНИ НА ДЕПУТАТІВ. У 10-ти районах Києва працювало 630 депутатів. Вони видавали дозволи про установки МАФів, займалися ремонтом дитячих майданчиків благоустроєм скверів. Обирали депутатів голосуванням місцевих жителів. Гроші на утримання райрад: на приміщення під приймальні, депутатські фонди, службові машини, зарплати співробітникам – виділялися з міськбюджету. "Це багатомільйонні витрати, які доцільно направляти на ті ж надбавки і зарплати бюджетникам", – вважає секретар Київради Олексій Резніков. Втім, за словами голови комісії Київради з місцевого самоврядування Олександра Бродського, чисельність депутатів районного масштабу планується скоротити до 30-ти на район. "Ми провели круглі столи у всіх районах і можу сказати, що кияни хочуть повернути райради! Також городяни висловилися, що 30-ти депутатів на район буде достатньо", – розповів "Сегодня" Бродський. Він вважає, що вибори до райрад пройдуть вже в 2015 році. На те ж саме сподіваються і автори законопроекту. Однак з виборами виключно по мажоритарці до ВР не згодні: "Дуже велика загроза підкупу виборців мажоритарниками, система повинна бути пропорційною", – заявив нам Геннадій Кривошея.

"ЗА" І "ПРОТИ". "Потрапити до депутата міськради дуже важко. Районний депутат відповідає за 2000-3000 тисячі виборців, а депутат міськради – за 50 тисяч! При райрадах люди зможуть набагато швидше домогтися ремонту під`їзду або дитячого майданчика. Проблеми районів будуть розглядатися швидше, адже для того щоб потрапити на сесію Київради, проекти рішень від районів можуть по півроку за комісіях ходити", – говорить Кривошея. Однак Резніков з ним не згоден: "Київрада – представницький орган всіх киян. А яка компетенція у райрад? Київрада може перейменувати вулицю, ми заборонили салюти на території міста. А Печерська райрада що, заборонить салют на території Печерського району? Районні ради займалися одним: управляли майном – продавали і здавали в оренду приміщення та землі", – заявив Рєзніков. А депутат Київради Олександр Вовченко вважає, що райради потрібні, але законопроект про з їх поверненні – передчасний. "Загалом, ідея правильна. Сьогодні один депутат Київради представляє понад 23 тис. виборців. Відповідно, адекватно реагувати на всі проблеми окремо взятих вулиць, будинків, людей він не може. Повернення до райрад дозволить виборцям краще контролювати владу, але запропоновані зміни до закону невчасні. Повернення до райрад буде обходитися міськбюджету в 300 млн грн щорічно. Про це треба говорити при більш благополучній економічній ситуації", – говорить Вовченко.

У КМДА: райради – не потрібні

Столична влада категорична: "Ідея відтворення райрад – це чистий популізм", – заявив нам секретар Київради Олексій Резніков. Перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов переконаний, що не тільки потрібно забути про депутатів райрад, але і чисельність Київради скоротити в 1,5 рази. "Особисто я проти повернення райрад. Створювати ще одну армію депутатів недоцільно. Уряд заявив про їх скорочення по всій країні, а в Києві це зробили ще чотири роки тому і повертати нічого. Є європейські міста, місцеві ради яких складаються всього з 10 депутатів, які справляються зі своїми обов`язками. По такому шляху повинен розвиватися і Київ. Чим менше депутатів, тим більше їх відповідальність перед виборцями. Навіщо нас ще депутати райрад? У нас що – з`явився для них окремий бюджет? У нас і так 120 депутатів Київради. Я вважаю, що і їх потрібно скоротити до 70-80 осіб, закріпити за ними райони, і нехай вони конкретно займаються кожен своїм районом. Більше того, впевнений, що призначати голів районів повинен не президент, а мер. Він відповідає за місто, і кадрова політика повинна бути за ним. Ніхто не повинен в неї втручатися", – упевнений перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов.

Ірина Золотар

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

17:19

Суд арестовал подозреваемого в поджоге киевской Лавры

16:51

В столице к празднику Крещения устроят бесплатный концерт

15:34

«Киевпастранс» будет ловить безбилетников вместе с полицией

14:29

Возле метро «Почайна» капитально отремонтируют путепроводы

13:47

В столице проходит выставка вышитой живописи

Архів

mkyiv.comments.ua

block2

mkyiv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus