Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

У київських дитсадках відмовляються приймати нових дітей

0

Місць катастрофічно не вистачає

Батьки скаржаться на гостру нестачу місць у столичних садках і лають електронну чергу. Влада запевняє: вони всіма силами намагаються збільшити кількість місць у дошкільних установах, але зараз вони сильно переповнені. І щоб прилаштувати всіх дітей, в Києві потрібно побудувати більше 120 нових садів.

НЕ БЕРУТЬ. У нашу редакцію зі скаргами дзвонять молоді батьки. "Я зареєструвала дитину в електронній черзі ще в 2011 році, тому, коли ми нарешті вирішили його віддавати в садок, були начебто в першій п`ятірці. Але чомусь тих, хто був за нами, в садок приймають, а я повинна ходити і просити завідувачів прийняти дитину!" – Скаржиться мешканка Святошино Алена Касаева.

Скаржаться на брак місць і на Подолі: "Садки забиті битком! Дитина, народжена в 2012 році, не може потрапити в дитячий сад за місцем проживання. Чергу в найближчі садки – з тризначних номерів. А діти, народжені в 2013-го і навіть у 2014 році, чомусь стоять у цій черзі раніше тих, хто народився в 2011-2012 роках", – обурюється мешканка вул. Почайнинській Дар`я Іванова.

Інші розповідають, що не можуть влаштувати молодшої дитини в дитсадок, який вже відвідує старший: через відсутність місць малюків доводиться водити "в різні боки". Багато хто, щоб уникнути проблем, записуються відразу в кілька садочків – але ні в один в підсумку не потрапляють.

"Синові майже три роки. Ми записалися в 2013 році відразу в три садка. Минулого року вже хотіли віддати, але у всіх трьох нам відмовили! У січні знову пішли, але знову сказали, що місць немає", – говорить Тетяна Соколова з Дарниці.

У деяких матусь, які самі виховують дітей, взагалі ситуація катастрофічна: через те, що вони не можуть прилаштувати дітей в садок, немає можливості вийти на роботу, і жити доводиться на копійки.

ПЕРШОЧЕРГОВИКІВ – 13 ТИСЯЧ. За даними КМДА, всього в Києві працює 551 дошкільний заклад (садки, школи-дитсадки та навчально-виховні комплекси). Їх відвідує 108,7 тис. дітей. Найбільше навантаження – у Дарницькому, Деснянському, Святошинському районах. "Якщо в середньому садок може прийняти 100 дітей, то зараз заповнюваність – 120. Є такі, які розраховані на 200 осіб, а ходить туди 400. Згідно з електронною системою запису дітей в дитячі садки, тільки першочергового влаштування у садочки зараз вимагають 13 тис. дітей! А у нас же з`явилася і додаткове навантаження – наприклад, торік наші садки взяли 2,5 тис. дітей з східних регіонів і з Криму", – пояснюють у департаменті освіти КМДА.

Директори садків додають: раніше в першу чергу брали дітей зі свого мікрорайону, а потім інших. Зараз такої норми немає: хто перший записався, того й беруть.

Щоб забезпечити місцями всіх дітей, влада відновлює роботу групових приміщень, і відкривають нові садочки. У 2012 році відновили роботу 10 садків та додатково відкрили 84 групи у вже працюючих закладах (всього створено 3075 місць). У 2013 році відкрили 23 садка і 80 груп (4500 нових місць). У 2014 році відновили роботу трьох садів і відкрили 74 групи (1480 місць). Цього року теж планують відкривати 2 нових садка, а також відновлювати роботу закритих установ.

Рятують приватні сади

Частково проблему вдається вирішити і за допомогою приватних установ: у 2013 році таких в Києві було 58, а в 2014 – вже 85.

"Щоб повністю забезпечити місцями всіх, в Києві необхідно побудувати 127 садків! Ми не раз зверталися до забудовників, щоб вони при проектуванні нових масивів думали і про соцінфраструктури", – пояснюють у КМДА. З приводу претензій до електронного запису кажуть: є категорії пільговиків, яких приймають у садки позачергово.

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

17:19

Суд арестовал подозреваемого в поджоге киевской Лавры

16:51

В столице к празднику Крещения устроят бесплатный концерт

15:34

«Киевпастранс» будет ловить безбилетников вместе с полицией

14:29

Возле метро «Почайна» капитально отремонтируют путепроводы

13:47

В столице проходит выставка вышитой живописи

Архів

mkyiv.comments.ua

block2

mkyiv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus