Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Реанімація райрад у Києві: всі за і проти

0

Вже восени у столичних жителів можуть з`явитися свої депутати за 60 мільйонів

У столиці хочуть відтворити райради, які були скасовані в 2010 році. Це може статися вже цієї осені. Втім, не всі згодні на "відродження", оскільки райради будуть "з`їдати" щорічно по 60 мільйонів гривень.

У Верховній Раді зареєстровано відразу чотири законопроекти "реанімації". Об`єднати їх в один намагаються нардепи з ВО "Свобода" Андрій Іллєнко та Юрій Левченко. Позиції авторів багато в чому різняться, але вони сходяться в одному: вибори в райради Києва повинні відбутися разом із виборами до Київради. "Райради потрібно не просто відродити, але і наділити широкими повноваженнями. Крім того, їх голови повинні керувати одночасно і РДА", – вважає Левченко. Він прогнозує, що законопроект може бути прийнятий у квітні. Але навіть якщо станеться заминка, для підготовки до виборів залишиться достатньо часу.

Зараз функцію райрад виконують самопроголошені Народні раді при РДА. Вони зародилися в розпал революції, коли незадоволені жителі оголосили про недовіру владі, а потім залишилися. Тепер найактивніші збираються балотуватися в райдепутати. "Ми будемо брати участь у виборах. За рік вдалося багато зробити, люди нас знають. Думаю, ми наберемо достатньо голосів", – упевнений секретар Деснянської Народної ради Олег Банашко.

До речі, рішення про воскресіння райрад підтримала регламентна комісія Київради. Автор проекту рішення депутат Київради Тетяна Меліхова вважає, що влада районам потрібно повернути. "На відміну від гордепутата, який представляє інтереси близько 50 тис. киян, на районного обранця буде припадати в середньому 2-3 тис. жителів. Природно, він зможе їм приділяти більше часу", – пояснює Меліхова. За її оцінками, в райради повинно бути від 20 до 40 депутатів, залежно від району (раніше було до 60 депутатів).

БЕЗ ПОЛІТИКИ. В Голосієво вже готуються до можливих виборів. "Районні депутати не повинні займатися політикою. Їхні інтереси повинні бути максимально приземленими – установка лічильників, латання дахів, висадка дерев, ремонт доріг. Також важливо, щоб серед них були тільки місцеві жителі, які знайомі з проблемами району", – каже голова Голосіївської Народної ради Валерій Гуменюк. З 1994-го і аж до ліквідації в 2010 році він був депутатом Голосіївської райради. За його словами, раніше райради були неефективні, оскільки виборці не могли впливати на них. У майбутньому це потрібно виправити, а заодно скоротити кількість депутатів як мінімум вдові. Гуменюк також стурбований, що місця в майбутньому райраді викуплять представники партій, щоб дерибанити землі і встановлювати МАФи, як це відбувалося раніше. "Депутати райрад не отримували зарплату, але кожен мав так звану матдопомогу для вирішення проблем мешканців району. Сума становила близько 50 тис. грн на рік на кожного. Правда, потрібно було відзвітувати перед фінуправлінням райради, але все можна підробити. Плюс левова частка коштів йшла на оплату праці бюрократичного апарату, закупівлю меблів, офісного обладнання", – говорить Гуменюк.

60 МІЛЬЙОНІВ. "На утримання райрад у 2010 році було виділено 26,7 млн грн, плюс 34,4 млн грн. Сумарна вартість – 61,1 млн грн! Після ліквідації райрад ці витрати скоротилися. Для порівняння, у бюджеті Києва на 2014 рік видатки за цією статтею склали 40 млн грн. Ці цифри говорять про те, що відсутність райрад економить колосальні бюджетні гроші, і відроджувати їх немає сенсу", – говорить аналітик ГО "Публічний аудит" Віктор Мельниченко.

Секретар Київради Олексій Резніков критично ставиться до ідеї відтворення райрад. За його словами, це багатомільйонні витрати, які краще направити на надбавки і зарплати бюджетникам. "Я вважаю, питання вимагає вивчення. Щоб говорити, чи потрібні райради Києву, потрібно розуміти, з якими повноваженнями. Люди не хочуть районних рад, сформованих з політичних принадлежностям, оскільки нічого доброго з цього не вийде. Вони хочуть чисту мажоритарку, а депутати Верховної Ради на це йти бояться. Поки ми не визначимося, як вирішувати ці проблеми, приймати рішення про відтворення райрад – поспішно", – упевнений Резніков.

Скоротити депутатів

"У питанні райрад Києву потрібно переймати досвід Нью-Йорка, Парижа, Лондона. Та кількість райдепутатов, яке було у нас (60 в районі), невиправдано. Потрібно зменшити до 15-20. І головне – вони не повинні отримувати зарплату. Повинен бути мінімальний бюджет на вирішення проблем громадян. Але, в принципі, шанси на те, що райради повернуть – високі", – упевнений політолог Тарас Березовець.

Сергій Одаренко

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

17:19

Суд арестовал подозреваемого в поджоге киевской Лавры

16:51

В столице к празднику Крещения устроят бесплатный концерт

15:34

«Киевпастранс» будет ловить безбилетников вместе с полицией

14:29

Возле метро «Почайна» капитально отремонтируют путепроводы

13:47

В столице проходит выставка вышитой живописи

Архів

mkyiv.comments.ua

block2

mkyiv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus